TwitterFacebook

Gmina Olszewo-Borki: Umowy na Otwarte Strefy Aktywności podpisane

Białobrzeg Bliższy i Żebry Stara Wieś – w tych dwóch miejscowościach na terenie gminy Olszewo-Borki powstaną nowe Otwarte Stefy Aktywności. Umowy z wykonawcami są podpisane, wkrótce ruszą prace. 

Otwarta Strefa Aktywności Fizycznej w miejscowości Białobrzeg Bliższy będzie zlokalizowana na działce gminnej (za dawną zlewnią mleka). Teren ten jest już częściowo zagospodarowany i znajduje się tam drewniana wiata wykonana przez mieszkańców.

Planowana strefa aktywności fizycznej zostanie wykonana na łącznej powierzchni 125 m2 w następującym wariancie:

  • 6 urządzeń fitness tj. prasa nożna, wahadło, wioślarz, biegacz, trójkąt, orbitek, 4 ławeczki, 2 kosze na śmieci.

Natomiast w miejscowości Żebry Stara Wieś, OSA będzie zlokalizowana na działce obok świetlicy wiejskiej. Ze względu na dużo większy plac jakim dysponuje tu gmina, strefa aktywności fizycznej zostanie wykonana na powierzchni 284m2 i będzie obejmować:

  • siłownię plenerową w której zostanie zamontowanych 6 urządzeń fitness tj. orbitrek, trójkąt, biegacz, wioślarz, wahadło, prasa nożna, 2 stoliki do gry w warcaby/ szachy, 4 ławeczki i tablica informacyjna. Teren zostanie obsiany trawą,
  • plac zabaw wydzielony i ogrodzony segmentami ogrodzeniowymi wykonanymi z kształtowników i prętów stalowych wysokości 1070 mm. Plac zabaw będzie wyposażony w: zestaw sprawnościowy, huśtawkę bocianie gniazdo urządzenie typu ważka miejska. Na całym terenie placu będzie nawierzchnia bezpieczna z piasku. Przed wejściem na teren placu zabaw ustawiony zostanie stojak na rowery.

Będą to pierwsze takie miejsca w tych miejscowościach. Strefy Aktywności Fizycznej będą przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wszystkie zamontowane urządzenia fitness i sprawnościowe będą posiadały certyfikaty potwierdzające spełnianie Polskich Norm.

Przypomnijmy, że gmina uzyskała na te zadania dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 75 tys. złotych. Łączna wartość inwestycji to 165 390 zł.

pg/UG Borki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *