TwitterFacebook

Gmina Rzekuń: Powstanie tor rowerowy typu pumptrack. Samorząd otrzymał na to dofinansowanie

Gmina Rzekuń otrzymała ponad 95 tys. zł na budowę obiektu sportowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w pobliżu granicy z Czarnowcem.

Pumptrack to niewielki tor rowerowy, który składa się z szybkich zakrętów i tzw. muld, czyli przeszkód. Obiekt, który powstanie w Rzekuniu będzie miał od 1500 do 1800 m kw. i korzystać będą mogli z niego nie tylko rowerzyści, ale też pasjonaci hulajnóg i rolkarze. Teren zostanie ogrodzony, a wokół staną ławki, stojaki na rowery i odpowiednie oznakowania. 

Miłośnicy wyczynowej jazdy na rowerze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności poruszania się po przeszkodach takich jak: garby, profilowane zakręty oraz małe uskoki i różnice poziomów. Wszystkie elementy ułożone będą w rytmiczne sekwencje, aby użytkownicy mogli rozpędzić się i utrzymać prędkości bez pedałowaniapodkreśla Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń i dodaje, że obecnie na terenie powiatu ostrołęckiego nie ma obiektów sportowych tego typu.

Pieniądze na inwestycję udało się pozyskać z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania pn. ″Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze 2019″.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *