TwitterFacebook

Hufiec ZHP w Ostrołęce chce powrócić na wodny szlak

Ostrołęcki hufiec Związku Harcerstwa Polskiego planuje powrócić do swoich wodnych tradycji. Prowadzone są działania aby utworzyć drużyny wodne. Hufiec posiada już instruktorów z odpowiednimi uprawnieniami

– Harcmistrz Tadeusz Jarnutowski zaoferował, że jeśli odrodzi się ta drużyna harcerska to będzie jej opiekunem. Musi zajmować się nią osoba, która ma odpowiednią wiedzę – mówi harcmistrzyni Barbara Jarnutowska, komendantka ostrołęckiego Hufca ZHP w Ostrołęce.

Harcmistrz Tadeusz Jarnutowski zajmował się przez trzydzieści lat harcerskimi drużynami wodnymi. Przez ten czas pływał z harcerzami na śródlądziu, ale także zabierał ich na rejsy morskie.

Ostatnie drużyny wodne ostrołęckiego hufca ZHP zakończyły swoją działalność jakieś dwa lata temu. W momencie kiedy jeszcze działały, hufiec organizował między innymi obozy wędrowne, dzięki którym dzieci mogły nauczyć się wielu pożytecznych zachowań.

– Uczyliśmy dzieci, że jak odpływamy to trzeba po sobie posprzątać, zebrać śmieci, jak stajemy gdzieś na posiłek to trzeba sobie samemu zrobić kanapkę. To była taka szkoła życia – dodaje harcmistrzyni Barbara Jarnutowska.

Jeżeli uda się zebrać odpowiednio liczbę dzieci i młodzieży, drużyna wodna ZHP w Ostrołęce rozpocznie działalność już w tym roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *