TwitterFacebook

Inspektorzy unijni sprawdzili ubojnie w powiecie ostrowskim

Kilka dni temu zakończyła się kontrola unijnych inspektorów weterynaryjnych w ubojni w Kalinowie w powiecie ostrowskim. Wizyta była wynikiem działania jednej z firm, zajmującej się ubojem chorych zwierząt na terenie powiatu. Sprawa ma wydźwięk europejski, gdyż mięso z rzeźni w Kalinowie, trafiło na rynki 14 państw Unii Europejskiej oraz 20 miejsc na terenie naszego kraju. Ubojnia w Kalinowie została zamknięta i prowadzone są czynności prokuratorskie. Nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.

– Mięso z ubojni w powiecie ostrowskim było bezpieczne do spożycia. To wynik kontroli inspektorów weterynaryjnych, przeprowadzonych bezpośrednio po zamknięciu rzeźni w Kalinowie – mówi Józef Białowąs, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce i Ostrowi Mazowieckiej. Inspektorzy wizytę w Polsce rozpoczęli 4 lutego od konferencji w Głównym Inspektoracie Weterynarii w Warszawie. Następnego dnia przyjechali do Ostrowi Mazowieckiej, gdzie wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii udali się do ubojni w Kalinowie. Podczas swojego pobytu w Polsce, sprawdzili również kilka innych zakładów m.in. w powiecie wyszkowskim i sokołowskim. W marcu i kwietniu mają być prowadzone podobne kontrole na terenie całego kraju.

Wyniki kontroli w powiecie ostrowskim przez Inspektorów Weterynaryjnych Unii Europejskiej zostaną przekazane Polakom w ciągu 10 dni. Tyle samo czasu strona Polska będzie miała na odpowiedz. Raport końcowy, poznamy za 30 dni.

Cała rozmowa z Józefem Białowąsem, powiatowym lekarzem weterynarii w Ostrołęce i Ostrowi Mazowieckiej, jutro (12.02) o godzinie 16:10 na antenie Radia Nadzieja.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *