TwitterFacebook

Mazowiecka szkoła ma uczyć nowocześnie [FOTO]

Jak uczyć nowocześnie, ciekawie i skutecznie – próbowali odpowiedzieć prelegenci konferencji w Ostrołęce zorganizowanej przez samorząd Województwa Mazowieckiego w Centrum Edukacji Zawodowego i Ustawicznego.

– Szkoła i nauczyciele muszą odpowiadać na to, czego oczekują uczniowie – mówi Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Uczniowie są coraz nowocześniejsi. W każdej chwili korzystają z multimedialnych gadżetów, biegle poruszają się w wirtualnym świecie. Samorząd Województwa Mazowieckiego i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów chcą przedstawić nauczycielom oraz dyrektorom nowoczesne sposoby nauczania. Konferencja pt. „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie” poświęcona jest promowaniu aktywnego rozwoju innowacyjnych metod pracy z uczniem oraz wdrażaniu nowych technologii w szkołach. Uczestnicy mogą poznać nową formułę TED łączącą w sobie elementy technologii, rozrywki i designu. Chodzi o to, żeby przedstawić ważne idee i przekazywać wiedzę uczniom za pomocą interakcji z nimi, w luźnej atmosferze. Prezentacja lub lekcja ma pobudzić ich do myślenia poprzez zadawanie pytań i szukania na nie odpowiedzi. Ważne jest też pokazanie, jakie możliwości daje stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz warsztaty dla nauczycieli z elementami escape room. W czasie ich trwania będzie można doświadczyć zarówno wielu emocji, jak i zdobyć cenną wiedzę oraz umiejętności dotyczące wykorzystania nowych technologii w szkole.

– Takie konferencje są potrzebne. Nauczyciel powinien być kreatywny, umieć korzystać z nowoczesnych narzędzi multimedialnych tak by zainteresować uczniów – mówi jeden z nauczycieli uczestniczących w spotkaniu.

W konferencji udział wzięło ponad 100 osób. Oprócz Ostrołęki podobne spotkania będą zorganizowane jeszcze w Siedlcach, Ciechanowie, Radomiu i Płocku.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *