RN
TwitterFacebook

Międzypokoleniowa współpraca młodzieży i seniorów w Ostrołęce [FOTO]

Od września ubiegłego roku w Dziennym Domu Pobytu Senior Plus w Ostrołęce odbywają się spotkania wolontariuszy z III Liceum Ogólnokształcącego z seniorami. Tematyka jest różnorodna, począwszy od wizyt nestorów w szkole, poprzez ogniska integracyjne, na wspólnych warsztatach plastycznych kończąc.

Delegacja uczniów z III LO z wielką chęcią odwiedza starsze osoby. Dla młodzieży są to bardzo wartościowe chwile, które wnoszą wiele do życia młodych wolontariuszy. – Przychodzimy do seniorów chętnie i jesteśmy nimi zachwyceni. Są to przemili ludzie i wiemy, że potrzebują bliskości z młodym człowiekiem. Również my potrzebujemy ich rad i doświadczenia – mówi Adrianna Dębek, wolontariuszka z klasy I d.

Młodzież III LO wolontariat ma we krwi i stara się rozpropagować tego typu spotkania wśród swoich rówieśników oraz zagranicznych przyjaciół, którzy przyjechali do Ostrołęki w ramach programu Erasmus pod koniec ubiegłego roku.

– W grudniu, kiedy mieliśmy okazję gościć uczniów ze szkół partnerskich spoza granic naszego kraju, nasi seniorzy również uczestniczyli w zajęciach. Nasza młodzież chętnie bierze udział w takich spotkaniach nie tylko w domu seniora, ale również odwiedzają ich w mieszkaniach. Na każde spotkanie przychodzimy z wielką radością – dodaje Małgorzata Świderska, opiekunka wolontariuszy.

Dla seniorów wizyty młodych ludzi są odskocznią od prozy życia codziennego. Dają im satysfakcję z tego, że młodzież chce  z nimi się spotykać i wspólnie spędzać czas. Obie strony dostrzegają różnice między pokoleniami, ale jednocześnie mogą wymienić się spostrzeżeniami oraz doświadczeniem.

Podczas piątkowego (07.06) spotkania uczestnicy stworzyli kolaż z fotografii zrobionych na wspólnych zajęciach.

Projekt potrwa do przyszłego roku. Nie oznacza to jednak, że ostrołęcka młodzież przestanie odwiedzać seniorów…

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *