RN
TwitterFacebook

Mieszkańcy Ostrołęki pamiętali o katastrofie smoleńskiej

O godzinie 8:41, ostrołęczanie zgromadzili się na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego i oddali hołd ofiarom katastrofy samolotu Tu-154 M. To w ramach obchodów 9-ej rocznicy tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Samolot z polską elitą polityczną rozbił się przed pasem startowym na lotnisku Sewiernyj pod Smoleńskiem.

Mieszkańcy Ostrołęki pamiętają o tej tragedii. – To jest jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce w tej chwili, kto nie pamięta to tak jakby nie pamiętał o Polsce, tam zginęła nasza elita polityczna. Co roku pamiętamy i dopóki będziemy żyć, to będziemy pamiętali. Tragiczna data, tragiczne wydarzenie, musimy się modlić za tych wszystkich, którzy na tej ziemi zostali. Polacy zginęli na służbie, bo lecieli uczcić naszych bohaterów, którzy oddali życie za ojczyznę tu nie powinno być żadnych wątpliwości, jeśli Polski obywatel umiera w drodze i w służbie to trzeba o tym pamiętać – powiedzieli mieszkańcy Ostrołęki.

O godzinie 18:00 w Sanktuarium Św. Antoniego w Ostrołęce zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Delegacja państwowa zmierzała na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej. Zginęli wszyscy pasażerowie, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *