TwitterFacebook

Naczelnik i komornik Urzędu Skarbowego usłyszeli zarzuty

Jest wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce o tymczasowe aresztowanie naczelnika i komornika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyźni zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na tzw. gorącym uczynku. Jeden z nich miał przyjąć w restauracji pod Ostrowią łapówkę od przedsiębiorcy, który żądał zakończenia prowadzonej przez urząd kontroli skarbowej i podzielić się później pieniędzmi z drugim urzędnikiem.

Wczoraj (22.11) mężczyznom zostały postawione zarzuty. Podejrzani o ten czyn, zostali także przesłuchani. – Są to zarzuty dotyczące żądania, a następnie przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zakończenie kontroli prowadzonej przez Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej, dotyczącej jednego z przedsiębiorców – poinformowała nas Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Postępowanie jest w toku, podejmowane są kolejne czynności procesowe. – Wobec podejrzanych Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do tutejszego Sądu Rejonowego dziś (23.11) wniosek o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje prokurator Edyta Łukasiewicz.

Urzędnicy mając wiedzę na temat tego, że przedsiębiorca ma duże przewinienia skarbowe „oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego” – mówi Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Agenci CBA wkroczyli do Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i zatrzymali mężczyzn zaraz po tym, jak podzielili się otrzymanymi od biznesmena pieniędzmi. Kwota wręczonej urzędnikom łapówki to 150 tysięcy złotych. 

pz/ab

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *