TwitterFacebook

Ostrołęka: Budowa przeprawy tymczasowej nabiera tempa

Trwa budowa tymczasowego mostu na Narwi w Ostrołęce. Do tej pory ekipom realizującym tę inwestycję udało się wbić część pali, na których będzie podtrzymywana konstrukcja przeprawy. Uczyniono to już od strony ulicy Spacerowej, a także od strony ronda księcia Siemowita. Montowane są także pale w nurcie rzeki. Trwają też roboty związane z budową dojazdów do mostu.

Obecnie powstaje droga dojazdowa do przyczółków i to jest ten etap, który zajmie nam najwięcej czasu – relacjonuje Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Prace dotyczące dojazdów do mostu potrwają najprawdopodobniej do końca września. Urząd Miasta zapewnia też mieszkańców, że montaż pali w ramach budowy tymczasowej przeprawy nie wpłynie źle na kondycje budynków znajdujących się w sąsiedztwie inwestycji.

Drgania powstające podczas prac nie są groźne dla okolicznych budowli dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologi i urządzeń. Cały czas monitorowana jest też siła drgań powstających w trakcie prac.

Mamy czujniki drgań zainstalowane chociażby na budynku kościoła farnego. Te czujniki cały czas rejestrują poziom drgań i w przypadku gdyby doszło do przekroczenia od razu będzie informowana ekipa, która ma pod opieką tę maszynę – mówi Wojciech Dorobiński.

Do tej pory nie odnotowano przekroczenia dopuszczalnych norm drgań. Budowana przeprawa tymczasowa ma przejąć ruch tranzytowy prze z rzekę na czas remontu tak zwanego starego mostu w Ostrołęce. 

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *