RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Funkcjonariusze CBA znowu byli w miejskiej spółce

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponownie weszli do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Ostatni raz CBA wkroczyło do siedziby przedsiębiorstwa na początku lipca tego roku, wtedy też równolegle złożyło wizytę w Urzędzie Miasta w Ostrołęce. Jak informował nas wówczas Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA, do tego śledztwa nikt nie został zatrzymany i nikomu nie postawiono zarzutów.

Przeszukanie w ostrołęckiej spółce i wizyta w ratuszu były prowadzone na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łomży. Z tym że, funkcjonariusze nie dokonali przeszukania w magistracie a jedynie odebrali przygotowane wcześniej przez urzędników dokumenty.

Jak informuje prokuratura, śledztwo prowadzone jest od kilku miesięcy, a chodzi m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków oraz zabezpieczenie dokumentacji związanej z działaniem Rady Nadzorczej OPK.

Wg kodeksu karnego, funkcjonariusz publiczny, który przekracza swoje uprawnienia albo nie dopełnia obowiązków może trafić do więzienia na 3 lata, z kolei urzędnik, który działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej może spędzić za kratami od roku do nawet 10 lat. Reguluje to artykułu 231 paragrafu 1 i 2 kodeksu karnego, z którego prowadzone jest śledztwo przez łomżyńską prokuraturę.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *