TwitterFacebook

Ostrołęka: Gry planszowe w Kultowni [FOTO]

Ostrołęckie Centrum Kultury w już po raz drugi zorganizowało „rodzinny dzień planszówek”. W czwartkowe popołudnie każdy mógł przyjść do popularnej „Kultowni” i zagrać w gry planszowe. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Celem tego typu działań jest wyciągnięcie najmłodszych sprzed  komputerowych monitorów.

W dzisiejszej dobie wszechobecnych komputerów mało kto sięga po gry klasyczne, planszowe. Tymczasem takie spotkania w świetny sposób to przypominają, jak fantastyczną atmosferę wywołują gry planszowe. Każdy kto pojawił się na wydarzeniu mógł znaleźć grę dla siebie. Dużym zainteresowanie cieszyła się „Prawda czy Fałsz”, natomiast najmłodsi grali m.in. w „Super Farmera”.

Dobrze się gra, musimy układać zwierzęta w te kółeczka i trzeba ich jak najwięcej zebrać; Gra „prawda czy fałsz” bardzo mi odpowiada, jest taka rodzinna i nie wymaga jakiś wielkich umiejętności. Każdy kto będzie grał po raz pierwszy na pewno sobie poradzi – mówili zgodnie uczestniczący w wydarzeniu.

Rodzinna atmosfera i gra pod gołym niebem sprawiły, że na czas wydarzenia każdy zapomniał o telefonach i komputerach. Kolejne spotkanie z grami planszowymi planowane jest w lipcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *