TwitterFacebook

Ostrołęka: IV Piknik Rodzinny „Dzień bez samochodu”

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce po raz kolejny zachęcał mieszkańców miasta do korzystania z komunikacji zbiorowej. Przy siedzibie spółki już po raz czwarty zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy i Piknik Rodzinny pod hasłem „Dzień bez samochodu”. W samym rajdzie wzięło udział około 350 osób. Jak twierdzą organizatorzy jednym z głównych powodów, dla których mieszkańcy miasta i okolic powinni przesiąść się do autobusów miejskich jest to, że są darmowe.

Od prawie roku proponujemy mieszkańcom miasta bezpłatną komunikację miejską. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego warto jest się przesiąść do autobusów MZK w Ostrołęce. Komunikacja miejska jest również komfortowa i bezpieczna – mówi Edyta Korytkowska z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

Na uczestników pikniku rodzinnego czekało wiele atrakcji. Można było miedzy innymi poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, a także dowiedzieć się w jaki sposób powinniśmy zachowywać się w ruchu drogowym aby być bezpiecznymi.

W trakcie pikniku nagrodzono też laureatów konkursu Przystanek Poezja. W ramach niego nadesłano 150 wierszy. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zdobyła Miłka Zyskowska. Natomiast wśród młodzieży wygrała Marta Gontarz.

Podczas pikniku wystąpiło wielu znanych wykonawców. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać miedzy innymi piosenek zespołu Droga na Ostrołękę, Eweliny Lisowskiej i Power Play.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *