RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Kładka do Muzeum Żołnierzy Wyklętych zniszczona [FOTO]

Niespełna tydzień po oddaniu do użytku kładka łącząca park miejski z Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce została zniszczona. Ktoś wymalował graffiti i uszkodził szybę w windzie.

Kładka nad ulicą Traugutta została otwarta dla pieszych 2 sierpnia. Tydzień wystarczył, aby ktoś namalował na jednej ze ścianek graffiti oraz zniszczył szybę windy, co uniemożliwia jej działanie. Zdaniem prezydenta Ostrołęki to akurat może nie być winą wandali, a odprysku kamienia spod przejeżdżającego samochodu. Jednak w przypadku graffiti sprawa jest jasna. Takim aktom wandalizmu zapobiec ma monitoring, jednak aby go na kładce umieścić miasto musi przebrnąć przez procedury.

– Zgodę na umieszczenie kamer musi wydać ten, który gwarancję posiada. W tym wypadku Budimex musi nam wskazać, gdzie monitoring możemy umieścić, aby nie tracić gwarancji – tłumaczy prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik.

Nie wiadomo kiedy monitoring pojawi się na kładce, ale na szczęście szkody zostaną naprawione w ramach gwarancji.

– Mamy na kładkę gwarancję, więc to wykonawca będzie musiał usunąć te usterki. W tym lub następnym tygodniu przeprowadzimy wizję lokalną, podczas której stwierdzimy przyczyny problemu następnie wykonawca otrzyma termin do kiedy ma wykonać naprawę. Na ten moment problem kontrolujemyzapewnia Piotr Potulski, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta.

Wizytacja kładki jest konieczna, bo po ostatnich ulewach okazało się, że zbiera się na niej woda i to również musi naprawić wykonawca inwestycji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *