RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Mieszkańcy oddali swoje głosy w Budżecie Obywatelskim 2020

Ponad osiem tysięcy głosów oddali ostrołęczanie w głosowaniu na projekty, które zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020 w Ostrołęce. Wiemy już jakie projekty cieszyły się największą popularnością.

W tym roku, zgłoszono 41 projektów obywatelskich, a 28 z nich skierowano do głosowania. To trwało od 2 do 15 września. W tym czasie, oddano aż 8631 głosów. Ponad 2000 z nich oddano przez internet, w tym większość za pomocą urządzeń mobilnych.

W kategorii ogólnomiejskiej, największą popularnością cieszył się projekt organizacji koncertu dla młodzieży artystów polskiej sceny hip hop’owej. Wniosek ten zdobył aż 2439 głosów, co stanowi ponad 75% głosów w tej kategorii.

Wśród projektów osiedlowych największym zaangażowaniem wykazali się mieszkańcy osiedla Centrum. Na projekt „Enklawa Sport – Zabawa”. Inicjatywa obywatelska budowy ogrodu zabaw z miejscem do gry w piłkę nożną dla dzieci z blokowiska” oddano aż 1064 głosy. Na drugim miejscu uplasował się projekt placu zabaw przy ulicy Dobrzańskiego, na który zagłosowało 698 osób, a na trzecim wykonanie oświetlenia przy ulicy Fortowej, Działkowej i Sztandarowej na osiedlu Łazek, które zdobyło 518 głosów.

W tym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania 1,8 mln złotych. Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się na stronie miasta.

UM Ostrołęka/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *