RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Mieszkańcy Śródmieścia proszą o ograniczenie godzin pracy oraz sprzedaży alkoholu w dwóch nocnych sklepach

Do prezydenta miasta Ostrołęki wpłynął wniosek rady osiedla Śródmieście. Mieszkańcy między innymi proszą o ograniczenie godzin pracy oraz sprzedaży alkoholu w dwóch nocnych sklepach, bo te zakłócają ciszę nocną.

Wniosek dotyczy dwóch sklepów. Pierwszym jest sklep przy ulicy Poznańskiej. Tutaj mieszkańcy wnioskują o ograniczenie godzin otwarcia. Drugim problematycznym sklepem jest ten przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, gdzie wnioskodawcy proszą o ograniczenie godzin sprzedaży alkoholu od godziny 22.00.

W godzinach nocnych przy czynnych sklepach ma miejsce głośne zachowanie stałych klientów.(…) Klienci tych sklepów zaśmiecają tereny sąsiednie należące do budynków wielorodzinnych. Zakłócają spokój. Często przez całe noce odbywają się różne libacje, wrzaski. Tereny przy budynkach wielorodzinnych traktowane są przez tych klientów jako toalety. Imprezują na ławkach dość często próbują dostać się do klatek. – możemy przeczytać w wniosku.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik w odpowiedzi na wniosek w sprawie zakłócania ciszy nocnej przekazał, aby sprawą zainteresowały się policja i straży miejskiej, ale jeśli chodzi o ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych prezydent jest bezradny.

Gmina nie może wprowadzić ograniczenia sprzedaży dla pojedynczych sklepów, których funkcjonowanie powoduje uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.(…) Uchwał podjęta przez Radę miasta musiała by ograniczyć nocną sprzedaż alkoholu we wszystkich placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie Ostrołęki lub terenie konkretnego, wskazanego w uchwale osiedla – możemy przeczytać w odpowiedzi prezydenta na wniosek rady osiedla.

Sebastian Kamiński/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *