TwitterFacebook

Ostrołęka: Plac przed Szkołą Podstawową nr 5 po remoncie

Plac przed Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrołęce jest już po remoncie. Dziurawe płyty chodnikowe, stare murki i ogrodzenie z siatki zastąpiła nowa, estetyczna nawierzchnia. Oddany do użytku plac przed ostrołęcką „piątką” to przestrzeń otwarta, przyległa bezpośrednio do ulicy Hallera, która będzie służyć uczniom i mieszkańcom miasta.

W ramach modernizacji placu rozebrano starą nawierzchnię i dotychczasowe ogrodzenia. Zdemontowano także stary maszt flagowy. Powierzchnię wyłożono płytami chodnikowymi oraz kostką brukową w kontrastujących ze sobą kolorach. W miejsce rozebranych elementów małej architektury ustawiono siedziska z cegły klinkierowej, półkule z betonu piaskowego, stojaki na rowery i nowe, podświetlone maszty flagowe. Wokół placu zamontowano nowoczesne lampy ledowe. Uzupełniono również istniejącą w obrębie placu zieleń przez dodatkowe nasadzenia świerków i wiśni japońskich.

Z nowego wyglądu placu cieszą się przede wszystkim uczniowie. Zwracają uwagę na poprawę estetyki przestrzeni, która kolorystycznie współgra z elewacją budynku. Dzięki wymianie elementów małej infrastruktury, ich zdaniem plac zyskał także znacznie na funkcjonalności.

Jak zapowiada prezydent miasta Janusz Kotowski, to nie koniec planowanych inwestycji w obrębie szkoły. – Niedługo spróbujemy przymierzyć się do remontu wewnętrznego dziedzińca, który w naturalny sposób mógłby być bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych.

Koszt przebudowy placu wyniósł 436 tysięcy złotych.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *