TwitterFacebook

Ostrołęka: Postępy w rewitalizacji muzeum są już widoczne

Modernizacja budynków Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce nabiera tempa. Do tej pory udało się między innymi wzmocnić fundamenty zabytkowej kamienicy przylegającej do głównego obiektu Muzeum.

Zostały podbite fundamenty, wylana płyta pod tymi fundamentami. To jest taka płyta wzmacniająca cały budynek. Płyta gwarantująca stabilność budynkowi zabytkowemu – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Zakończono też prace związane z modernizacją dachu na zabytkowej kamienicy przylegającej do głównego budynku Muzeum. Obiekt ten otrzymał też nową elewacje, okna oraz drzwi.

W ramach inwestycji prowadzone są prace w trzech budynkach należących do Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Modernizowana jest zabytkowa kamienica przylegająca do głównego budynku muzeum, znajdująca się przy placu gen. Józefa Bema oraz obiekt biurowy znajdujący się bezpośrednio za główną siedzibą MKK. Dodatkowo od zera dostawiono również nowy budynek do remontowanej kamienicy. Znajdować się będzie w niej kawiarnia i sala wystawowa.

Dzięki inwestycji Muzeum zyska większą powierzchnię wystawienniczą, a co za tym idzie więcej wystaw będzie dostępnych dla zwiedzających. W placówce powstanie także Galeria Wycinanki Kurpiowskiej i Cyfrowe Archiwum Tradycji Kurpiów. Muzeum stanie się także bardziej atrakcyjne dla osób niepełnosprawnych. W jednym z modernizowanych budynków znajdować się będzie winda.

Według założeń budynki muzeum mają być gotowe do użytku pod koniec czerwca tego roku. Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 8 milionów złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *