RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rewitalizacja muzeum przebiega zgodnie z harmonogramem

Modernizacja budynków Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przebiega zgodnie z planem. Taką informacją przekazała dyrekcja placówki. Wykonano już wiele zaplanowanych w harmonogramie robót.

Zamontowana została już winda. Zrealizowano instalacje wewnętrzne – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce – Tych instalacji w przypadku takiego obiektu jak muzeum jest bardzo dużo. To są instalacje sanitarne, wentylacje, klimatyzacje, wszystkie instalacje alarmowe, elektryczne. Jest też wykonany dach z lukarnami.

Kończą się także prace dotyczące konserwacji piwnic modernizowanego budynku – Najprawdopodobniej do końca lutego zostano wykonane pracę. wygląda to rzeczywiście imponująco. Na pewno będą to jedyne tego typu pomieszczenia w Ostrołęce, które będą ogólnodostępne – mówi Maria Samsel.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych Muzeum kultury kurpiowskiej zyska dużą większą powierzchnie wystawienniczą. Ilość miejsca w którym będzie można podziwiać ekspozycje stałe wzrośnie o ponad 150 procent w stosunku do tego czym dysponuje obecnie placówka przy placu gen. Józefa Bema.

Dzięki rewitalizacji muzeum zyska nie tylko większą powierzchnię do pokazywania swoich wystaw, ale też galerię wycinanki kurpiowskiej, cyfrowe archiwum tradycji kurpiów i kawiarnię. Ta ostatnia mieścić będzie się w nowym budynku, który przylegać będzie do rewitalizowanej kamienicy.

Według planów rewitalizacja budynków muzeum ma zakończyć się 3-go października tego roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *