TwitterFacebook

Ostrołęka: Konkurs literacki im. Dionizego Maliszewskiego rozstrzygnięty [FOTO]

Już po raz 25 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce nastąpiło rozstrzygniecie Konkurs Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Nagrodę za pierwsze miejsce otrzymał Karol Graczyk z Torunia, dla którego zwycięstwo miało szczególny znaczenie. Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza, że nie pierwszy raz biorę udział w tym konkursie – mówi Karol Graczyk – Nie pierwszy raz jestem też nagrodzony, ale brakowało mi tego pierwszego miejsca. Teraz mam już właściwie wszystkie nagrody, jakie mogłem zdobyć.

Karol Graczyk w poprzednich edycjach wydarzenia uzyskał drugie, trzecie i czwarte miejsce, a także wyróżnienie. Po wręczeniu nagród, nastąpiła autoprezentacja laureatów tegorocznej edycji. Podczas niej przedstawili oni swoje nagrodzone wiersze.

Konkurs jest jednym z elementów Dionizji, czyli wydarzenia dedykowanego osobie Dionizego Maliszewskiego, działacza kultury, poety i publicysty. W jego ramach odbywają się także warsztaty literackie. W tym roku prowadzi je dr Karol Maliszewski, poeta i krytyk literacki.

Po to organizowane są warsztaty, żeby wymienić swoje doświadczenia, poglądy na temat literatury, poezji. Dla tych młodszych, którzy dopiero wstępują w świat literatury to jest nauka, dla innych doskonalenie, a dla jeszcze innych wymiana doświadczeń – mówi Sabina Malinowska, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Wiersze napisane podczas warsztatów, będą opublikowane w specjalnym albumie wydawanym przez Galerie Ostrołęka.

Lista osób nagrodzonych w 25 Konkursie Literackim im. Dionizego Maliszewskiego:
1. Karol Graczyk
2. Klaudia Chudowolska
3. Monika Wykrota
4. Paulina Pidzik
5. Marcin Jurzysta

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *