RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Seniorzy z osiedla Stacja będą mieli klub seniora

Seniorzy mieszkający na osiedlu Stacja w Ostrołęce będą mieli nowe miejsce spotkań. W świetlicy Elfy powstanie dla nich klub seniora. Jest to reakcja na interpelację jednej z radnych miasta.

Ewa Szatanek w interpelacji z 18 lipca do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, w imieniu mieszkańców wyszła z prośbą o wskazanie miejsca, w którym to seniorzy mogliby wspólnie spędzać czas. – Mieszkańcy Osiedla Stacja wyszli z inicjatywą utworzenia klubu seniora, który miałby na celu integrację i aktywizację społeczną. Główną potrzebą działania takiego klubu jest miejsce spotkań. W imieniu seniorów osiedla Stacja, zwracam się z prośbą o wyznaczenie możliwie dostępnego lokalu, na tym osiedlu, do organizacji tych spotkań – czytamy w interpelacji radnej Ewy Szatanek.

Łukasz Kulik pozytywnie odebrał inicjatywę społeczną seniorów i niecały tydzień później, w odpowiedzi na interpelację, wyznaczył świetlicę „Elfy” mieszczącą się przy Placu Dworcowym 4, jako miejsce do powstania klubu seniora. Włodarz miasta poprosił dodatkowo o wyznaczenie osoby odpowiedzialnej zaelementy majątkowe budynku, a jej dane osobowe i numer telefonu przekazane zostały do Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *