RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Sprawa oświadczeń majątkowych Kleczkowskiego na wokandzie. Wiceprezydenta nie było w sądzie

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski nie stawił się dziś przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce. Było to pierwsze posiedzenie w sprawie zarzutów dotyczących zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym przez urzędnika.

Nieobecnego wiceprezydenta reprezentował w sądzie jego obrońca, który wnioskował o zwrot akt oskarżenia prokuraturze. Sąd nie przychylił się jednak do tego,

– Wnioskowaliśmy o to celem uzupełnienia postępowania przygotowawczego. Zawnioskowaliśmy tam o wiele czynności które nie zostały przeprowadzone podczas postępowania przygotowawczego. Sąd stwierdził że te czynności mogą zostać przeprowadzone na rozprawie – mówi Przemysław Kowalski, adwokat Macieja Kleczkowskiego i dodaje, że Maciej Kleczkowski nadal nie przyznaje się do winy. – Mój klient nadal stoi na stanowisku, że tego czynu nie popełnił. W ocenie obrony w aktach postępowania brakuje podstawowego dokumentu, który ewentualnie świadczył by o winie.

Termin kolejnej rozprawy to 28 listopada. Wtedy zostanie przesłuchany oskarżony oraz członek rodziny wiceprezydenta, który zawiadomił o nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym organy ścigania.

Sebastian Kamiński/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *