RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wał jest zagrożeniem dla mieszkańców

Ośrodek Technicznej Kontroli Zapór, któremu miasto zleciło kontrole wałów przeciwpowodziowych w Ostrołęce, złożył raport o ich stanie. Wynika z niego, że wał stanowi zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Prezydent miasta Łukasz Kulik przytoczył na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 8 sierpnia przedstawił wyniki kontroli wału przeciwpożarowego. Ujawnione zostały bardzo niepokojące informacje.

W raporcie znajduje się stwierdzenie, które mówi wprost, że stan techniczny wału zagraża bezpieczeństwu mieszkańców miasta. OTKZ przeprowadziło badania wgłębne wału i okazuje się, że tam zagęszczenie konstrukcji wału do 1979 roku było do jednej trzeciej wysokości zrobione, natomiast dwie trzecie wału jest usypane z piasku i jest tam brak zagęszczenia. Oczywiście ten wał się nie rozsypie, natomiast nie jest on wykonany tak jak się wykonuje obecnie wały – mówił prezydent Łukasz Kulik

Prezydent zapewnia, że raport OTKZ jest uzupełniany i gdy będzie gotowy przedstawi go radnym. I na tej podstawie urząd miasta ma zlecić wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowie wału.

Włodarz miasta planuje remont przepustów wodnych wraz z naprawą wyrwy, która powstała w czerwcu jeszcze w tym roku. Koszty szacowane są na ponad milion złotych. A przebudowa wału jest inwestycją na przyszłość.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *