RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Właściciele psów powinni mieć się na baczności

Mieszkańcy Ostrołęki nie zawsze pilnują swoje czworonogi. Blisko 70 kontroli zakończyło się 10 mandatami. – To efekt pracy strażników miejskich w Ostrołęce – mówi Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej. Chodziło głównie o nieprawidłowe wyprowadzanie psów na spacer.

Kontrole prowadzone są na wielu osiedlach w mieście. Uwagę Strażników Miejskich szczególnie zwróciły jednak osiedla Centrum, Sienkiewicza i Stare Miasto. W tych miejscach odnotowano sytuacje niewłaściwego wyprowadzania czworonogów. Zjawisko reguluje rozporządzenie rady miasta, które nakazuje wyprowadzanie psa na smyczy, a w określonych przypadkach także w kagańcu. Strażnicy miejscy zwracają uwagę i mówią jasno o nieprzestrzeganiu tych zasad. Właściciele wypuszczają czworonogi luzem, nie prowadzą ich na smyczy. – Pies powinien być prowadzony na smyczy, w kagańcu, nie może być wypuszczany w pobliżu budynków, osób przebywających w terenie. Jeżeli wypuszczamy psa to tylko w obecności osób dorosłych i z dala od mieszkańców – mówi Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce. Za nie przestrzeganie tych zasad grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

W najbliższym czasie czyli od 6 do 10 maja strażnicy zapowiadają też akcję „Posesja”, podczas której strażnicy skontrolują wszystkie prywatne podwórza pod kątem właściwego oznakowania o posiadaniu czworonoga np. tabliczki „uwaga pies”.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *