RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wymiana doświadczeń i wiedzy. Zainaugurowano spotkania OSEregio [FOTO]

W Ostrołęce zainaugurowano fora OSEregio. Cykl spotkań ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy przedstawicieli lokalnych placówek pedagogicznych. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać przyszłość polskich sieci internetowych.

OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) to program mający na celu dostarczenie do użytku publicznego i placówek oświatowych szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego internetu szerokopasmowego. Ma on zrewolucjonizować sposób edukacji w Polskich szkołach.

Tam, gdzie jest dobry internet i szkoły są dobrze wyposażone wszyscy nauczyciele chętniej z niego korzystają. O to nam chodzi, aby wszystko co najlepsze na świecie wymyślono, a jest dostępne w sieci, było dostępne dla uczniów i używane w sposób świadomy przez nauczycieli, aby w jak najbardziej efektywny sposób podnieść poziom kształcenia – twierdzi minister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Podczas spotkań OSEregio nauczyciele placówek edukacyjnych mogli poznać szczegóły programu i znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. W trakcie inauguracyjnego spotkania ogłoszono wyniki konkursu dla szkół, które przystąpiły do projektu. Wyróżnione placówki otrzymały mobilne pracownie komputerowe składające się z 16 nowoczesnych laptopów z dostępem do Internetu. W laureatach znalazły się również szkoły z miejscowości nie daleko Ostrołęki między innymi: Obierwi, Wachu, Kadzidle i Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie OSEregio, które odbyło się w piątek 20 września w Ostrołęce poprowadził Tomasz Wolny, na co dzień prowadzący „Panoramę” i „Pytanie na Śniadanie”.

Więcej szczegółów na temat programu OSE na https://ose.gov.pl/

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *