TwitterFacebook

Ostrołęka: Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy powstanie szybciej niż zakładano

Trzy miesiące wcześniej niż zakładano uruchomiony zostanie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ostrołęce. Nowa instytucja powstanie w starym szpitalu.

Pierwotnie zakład miał zostać powołany 1 stycznia 2020 roku, ale podczas ostatniej sesji rady miasta podjęto decyzję o przesunięcie tego terminu na 1 września. Jak mówi prezydent, Łukasz Kulik – dzięki zmianie terminu, miasto szybciej rozpocznie prace związane z powstaniem zakładu.

Pozwala nam to rozpocząć procedurę utworzenia zakładu już od 1 września i nie musimy czekać tych kolejnych trzech miesięcy. Staramy się jak najszybciej przystąpić do działania, by zakład mógł powstać jako jednostka budżetowa miasta – wyjaśnia.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy powstanie w miejscu starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza. Nie wiadomo jednak jeszcze, w którym budynku.

To jest przedmiotem analiz. Mamy dwie koncepcje, albo remont budynku dawnego oddziału zakaźnego, albo budowa nowego budynku. Wszystko zależy od kosztówdodaje Kulik. 

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ostrołęce swoim zakresem świadczenia obejmie m.in. pielęgnację, opiekę i rehabilitację pacjentów nie wymagających hospitalizacji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *