TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Były księgowy z 368 zarzutami prokuratorskimi

Były księgowy spółki działającej na terenie Ostrowi Mazowieckiej został oskarżony o spowodowanie strat majątkowych, które wynoszą około 7 milionów złotych. Dokonywał tego po przez podrabianie czeków i kradzież pieniędzy z konta bankowego firmy. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce przedstawiła mu łącznie 368 zarzutów.

Według ustaleń prokuratury, oskarżony 46-letni Krzysztof R.  dopuszczał się takiego procederu przez 5 lat – w okresie od stycznia 2012 roku do stycznia 2017 roku. To wtedy miał realizować sfałszowane przez siebie czeki, fałszować dokumenty księgowe, przywłaszczać sobie rzeczy powierzone oraz dopuszczać się licznych kradzieży.

W dokonywaniu przestępstw Krzysztofowi R. pomagało stanowisko, które zajmował. Jako księgowy posiadał umocowanie do składania firmowej dokumentacji na wydanie czeków oraz swobodny dostęp do konta bankowego firmy. Na podstawie podrobionych czeków dorobił się ponad 6 milionów złotych. Dodatkowo wyprowadzał pieniądze z rachunku bankowego spółki, łącznie ponad 860 tysięcy złotych.

Oskarżony w celu ukrycia śladów zniszczył dysk twardy komputera stacjonarnego spółki oraz ukradł służbowego laptopa. Krzysztof R. Składając prokuraturze krótkie zeznania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie na kilku nieruchomościach byłego księgowego zostały ustanowione hipoteki przymusowe, a jego konto bankowe zostało zajęte.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 5 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *