TwitterFacebook

Parafia św. Antoniego w Ostrołęce uczciła 101. rocznice objawień fatimskich

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej, której przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Po niej wierni przeszli w procesji do wybudowanych 20 stacji różańcowych znajdujących się przy kapliczce Matki Boskiej Fatimskiej. Tam biskup Janusz Stepnowski poświecił niedawno wybudowane kapliczki, figurę Anioła Pokoju i różaniec, łączący poszczególne stacje.

Jest to piękna inicjatywa, tym bardziej, że był tu klasztor, miejsce szczególnej modlitwy zakonników. Teraz społeczeństwo Ostrołęki modli się przed Matką Bożą Fatimską. Kiedy przyjeżdżam do miasta, mimo nieraz niesprzyjających warunków atmosferycznych, widać że zawsze ktoś jest, klęczy, modli się – mówił biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Poświecenie kapliczek różańcowych jest uwieńczeniem setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W ubiegłym roku w ramach rocznicy wybudowano i poświęcono kapliczkę Matki Boskiej Fatimskiej. To jednak nie pierwsze tego typu inicjatywy na saktuaryjnym placu. Mamy też św. Jana Pawła II, który 13 maja 1981 roku został cudownie ocalony z zamachu. Mamy trzeci znak naszej wiary – krzyż Chrystusa nazwany krzyżem Popiełuszki, bo na tym krzyżu jest mały krzyżyk z katafalku, na którym stała trumna ks. Jerzego. Plac nazywany Ogrodem Fatimskim. Jest miejscem szczególnej modlitwy – mówił ks. Zdzisław Grzegorczyk, kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce.

Z powstania kapliczek zadowoleni są wierni z parafii św. Antoniego w Ostrołęce – Teren jest ładnie zagospodarowany i jest gdzie przyklęknąć i się pomodlić – mówił pan Stanisław.

Pierwsze objawienie Matki Boskiej w Fatimie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *