TwitterFacebook

Pływacy z UŚKS Ostrołęka mistrzami Mazur

Sezon w pływaniu na wodach otwartych w pełni. Z kolejnymi sukcesami wrócili podopieczni trenera Jakuba Janczewskiego. Tym razem pływacy z UŚKS Ostrołęka przywieźli z Mazur puchary za I, II i III miejsce w XV Mistrzostwach Mazur w Pływaniu Długodystansowym, które odbyły się w Wilkasach k. Giżycka. Ekipa z Ostrołęki wystąpiła w składzie Adam Janczewski, Julia Bożomańska oraz Adrian Romej.

Najlepiej spisał się Adam Janczewski zdobywając puchar za I miejsce na dystansie 2950 m w piance w kat. open. Puchar za drugie miejsce zdobył Adrian Romej w wyścigu na dystansie 500 m, po zaciętym finiszu na ostatnich metrach Adrianowi niewiele zabrakło do pierwszego miejsca. Na dystansie 1500 m bardzo dobrze spisała się Julia Bożomańska, która z nowym rekordem życiowym dopłynęła do mety na 3 miejscu otrzymując pamiątkowy puchar za III miejsce.
Trener Jakub Janczewski jest zadowolony ze startów swoich podopiecznych i dodaje że nasi zawodnicy na ostrołęckim basenie sumiennie trenują w okresie wakacji, przygotowując się do kolejnych startów.

UŚKS Ostrołęka 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *