RN
TwitterFacebook

Pobiegli ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

W Ostrołęce po raz piaty pobiegli „Tropem Wilczym”. W ten sposób miasto uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na linii Startu przy hali im. Arkadiusza Gołasia stanęło 500 osób, które pobiegły na dystansach 1963 m i 5 km. Długość biegu symbolizuje datę śmierci Józefa Franczaka ostatniego walczącego Żołnierza Niezłomnego.

– To wspaniała inicjatywa, kolejny raz pobiegłem w tym biegu, lubię takie wydarzenia. Startowałem w biegu na 11 listopada w biegu Powstania Warszawskiego. W taki sposób mogę upamiętnić naszych niezłomnych bohaterów, cieszę się że mogę tu być – mówi jeden z uczestników biegu. Na krótszym dystansie o długości 1963 metrów najlepszy był reprezentant UKS Siódemka Ostrołęka Karol Rogoziński, drugi finiszował Piotr Wiśniewski, a trzeci był Michał Skowroński. W gronie kobiet zwyciężyła Klaudia Pażych z Olszewa-Borek, drugą lokatę zajęła Natalia Zielińska z Czerwina a trzecia była Monika Konopka z Nowosiedlin.

W biegu na 5 km szans rywalom nie dał Przemysław Dąbrowski z Rzekunia, drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski z Dzbenina, a trzeci był Adam Piątkowski ze Szwendrowego Mostu. W gronie kobiet triumfowały zawodniczki ze Stowarzyszenia Biegam bo Lubię Ostrołęka. Zwyciężyła Klaudia Baczewska, druga była Barbara Wojnar, a trzecia Agnieszka Bałazy.

Dla wszystkich biegaczy na mecie czekały okolicznościowe medale.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *