RN
TwitterFacebook

Podsumowanie „Akcji Posesja” 2018 w Ostrołęce

W Ostrołęce po raz kolejny sprawdzono czystość miasta. W ramach „Akcji posesja” służby mundurowe wraz z sanepidem skontrolowały blisko 3 tysiące posesji, ulic i placów zabaw. Zanotowano ponad 50 nieprawidłowości.

Większość z tych nieprawidłowości były to drobne uchybienia, gdzie mieszkańcy nie zawsze stosowali się do uchwały Rady Miejskiej w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. W sumie wypisano trzy mandaty karne. To były już sytuacje rażące – mówi Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.

Jak twierdzi Piotr Liżewski akcja przynosi rezultaty.

Mieszkańcy wiedzą, że taka kontrola jest przeprowadzana. Widać, że wychodzą na ulicę, sprzątają chodniki, posesję. To widać gołym okiem. Pamiętam okres, gdzie Straż Miejska powstawała, gdzie takich kontroli nie było. Różnice w stanie czystości są kolosalne – dodaje Piotr liżewski.

Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce sprawdzały między innymi czystość na posesjach oraz czy są one dobrze oznakowane. Prawidłowo wykonana numeracja domu może pomóc w odnalezieniu go przez służby ratunkowe.

Za nieutrzymanie posesji w czystości Straż Miejska w Ostrołęce mogła ukarać mieszkańców miasta mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 złotych. Podczas tegorocznej kontroli wręczono trzy mandaty w wysokości 300 złotych.

AB/Fot: UM w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *