RN
TwitterFacebook

„Polska pod Krzyżem” w Diecezji Łomżyńskiej [FOTO]

Polska pod Krzyżem” pod takim hasłem w sobotę 14 września odbyły się Modlitewne czuwania w parafiach w całej Polsce. Centralnym miejscem spotkania było lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem. Polacy gromadzili się jednak na terenie całej Polski. Wierni z diecezji Łomżyńskiej spotkali się w Suchcicach znajdujących się na terenie powiatu ostrołęckiego. Gzie znajduje się Ognisko Bożego Pokoju.

Była to akcja mająca na celu ożywienie wiary i miłości do Jezusa oraz bliskość Boga. Tak Bóg umiłował świat że posłał na świat swojego syna. I my tak naprawdę wywyższamy Jezusa. W te święto Podwyższenia Krzyża Świętego wywyższamy jego najświętsza ofiarę – mówił ojciec Eugeniusz Śpiołek z Ogniska Bożego Pokoju w Suchcicach gdzie spotkali się wierni z diecezji łomżyńskiej w ramach akcji „Polska pod Krzyżem.

Diecezjalne czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godzinie 14:30 od zawiązania wspólnoty. Pół godzin później rozpoczęła się godzina miłosierdzia. Uroczystości zakończyły się późnym wieczorem Mszą Świętą, Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Jasnogórskim.

Akcja „Polska pod Krzyżem” odbywa się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą.

1 komentarz

  1. Alicjaa Odpowiedz

    Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem..Dzięki wszystkim za zorganizowanie tak podniosłej uroczystości. Na marginesie słowo Bóg piszę się przez „ó”, proszę nie robić takich błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *