RN
TwitterFacebook

Procesja do krypty i w krużganki klasztorne kościoła pw. św. Antoniego w Ostrołęce [FOTO]

Pierwszego listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych – wspomnienie tych, którzy zasiadają już w niebie. Drugiego listopada Kościół katolicki obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

– Dzień zaduszny – to dzień, w którym modlimy się za zmarłych. Stajemy nad grobami i ich wspominamy. Koncentrujemy się na zmarłych, którzy potrzebują modlitwy – tych, którzy w czyśćcu czekający na przejście do nieba – mówił dziś na antenie Radia Nadzieja proboszcz parafii świętego Antoniego w Ostrołęce, ksiądz kanonik Zdzisław Grzegorczyk.

Wielu mieszkańców Ostrołęki rozpoczęło ten dzień od wizyty w kościele i procesji na cmentarz. Podobnie było również w parafii świętego Antoniego w Ostrołęce, gdzie wierni po Mszy świętej udali się na procesję do krypty i w krużganki klasztorne. W podziemiach kościoła pochowani są ojcowie Bernardyni, którzy kiedyś posługiwali w Ostrołęce.

– Dzisiejszy dzień to wspomnienie tych najbliższych: babcia, dziadek, ciocia. Drugi listopada to ważny dzień. To jest święto tych którzy od nas odeszli – mówiła naszemu reporterowi pani Lidia. – Dzisiejsza modlitwa jest bardzo ważna dla duszy. Chodzi o to żeby dusze były przeprowadzone z czyśćca do nieba i żeby tam doznały łaski – uważa pani Zofia.

Powinniśmy mieć na uwadze, że pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem wynikającym z wdzięczności.

Poniżej krótka fotorelacja z dzisiejszej procesji w parafii pw. św. Antoniego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *