RN
TwitterFacebook

Promują trzeźwość w Ostrołęce [FOTO]

Alkohol i inne używki nie są potrzebne do dobrej zabawy. Z takiego założenia wyszli mieszkańcy Ostrołęki, którzy wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Trzeźwościowym zorganizowanym na stadionie Miejskim przy ulicy Witosa.

Organizatorzy liczą na to, że piknik zaowocuje i co raz mniej ludzi będzie sięgało po alkohol – Mamy taką nadzieje, ale nie wiem, czy uda się nam to zmierzyć kiedykolwiek – mówi Gabriela Suchecka, koordynator wydarzenia. – Przez organizacje pikniku chcemy pokazywać ludziom, że na trzeźwo także można się bawić, że można spędzać czas rodzinnie i w sposób bardzo aktywny – dodaje.

Na mieszkańców Ostrołęki organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji. Były koncerty między innymi zespołu Droga na Ostrołękę i Cezarego Makarewicza, autora piosenki „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Po za tym ostrołęczanie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach sportowych. Wśród nich była kolejna edycja biegu na ostrej łące. Na dzieci czekał także Radosny świetlicobus Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, który zadbał o atrakcje i zabawy dla dzieci.

Uczestnicy wydarzenia byli zadowoleni, że w mieście organizowana jest tego typu inicjatywa. – Dobra kampania z uwagi na to, że co raz więcej młodych ludzi sięga po alkohol. Można się bawić dobrze i bez alkoholu – mówiła pani Marta.

Rodzinny Piknik Trzeźwościowy zorganizowano w Ostrołęce po raz szósty.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *