TwitterFacebook

Przewrócił się na rowerze i uderzył głową w asfalt. 41-latka nie udało się uratować

Do śmiertelnego wypadku rowerzysty doszło wczoraj (10.05) na terenie gminy Lelis. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego prawdopodobnie stracił panowanie nad jednośladem i nieszczęśliwie upadając uderzył głową o drogę asfaltową, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło w miejscowości Łęg Starościński. Według wstępnych ustaleń dwóch rowerzystów podróżowało jeden za drugim od strony Łęgu Starościńskiego – Walery w kierunku trasy Ostrołęka – Kurpiewskie.

Jako pierwszy jechał 41 – latek, za nim poruszał się 73 – letni mężczyzna, także mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W pewnej chwili 41 – latek stracił panowanie nad rowerem, przewrócił się na jezdnię uderzając głową o asfalt. Niestety mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Zbliża się sezon rowerowy, w związku z policja apeluje do osób dorosłych, ale też dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy jednośladami.

Upadek i uderzenie w głowę nawet przy niewielkiej wysokości, jak pokazuje powyższe zdarzenie może mieć tragiczne konsekwencję.

Korzystajmy z kasków ochronnych i rozmawiajmy z naszymi dziećmi o zakładaniu takich elementów dla naszego i ich  bezpieczeństwa

KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *