RN
TwitterFacebook

Radni Ostrołęki udzielili absolutorium prezydentowi

Radni Miasta Ostrołęki podczas dzisiejszej sesji zatwierdzili sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Tym samym Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki otrzymał też wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu. W swojej decyzji radni byli jednogłośni.  Od głosu w sprawie przyjęcia sprawozdania wstrzymał się jedynie były prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski. Swoją decyzję argumentował faktem, że to on przez większość 2018 roku był gospodarzem miasta.

Sprawozdanie w dużej części dotyczyło pracy mojej i osób, które ze mną współpracowały, dlatego uważam, że głosowanie za przyjęciem go w pewien sposób byłoby głosowaniem na swoją korzyść – stwierdził Janusz Kotowski.

Głosowanie odbyło się w tempie błyskawicznym, a dyskusja na temat sprawozdania nie była prowadzona ze względu na rozmowę nad samym raportem o stanie miasta za rok 2018. Sam budżet Ostrołęki zamknął się w kwocie ponad 4 milionów złotych deficytu. Po udzieleniu przez Radę Miasta absolutorium, Łukasz Kulik podziękował radnym za podjętą decyzję.

– Bardzo serdecznie dziękuję za udzielenie absolutorium. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy zarówno mojej, urzędu jak i Rady Miasta, za rok będziemy mogli pozytywnie przyjąć absolutorium za wykonanie budżetu. Cieszę się, że pomimo różnych poglądów jesteśmy w stanie wspólnie znajdować rozwiązania, które są pozytywnym efektem dla miasta – mówił po głosowaniu Łukasz Kulik.

Podczas dzisiejszej sesji radni przyjęli też między innymi uchwały takie jak „Ostrołęka wolna od plastiku” oraz podjęto decyzję o utworzeniu jednostki budżetowej o nazwie Zakład Pielęgnacyjno–Opiekuńczy w Ostrołęce, która ma powstać w miejscu starego szpitala.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *