RN
TwitterFacebook

Relikwia św. Ojca Pio w ostrołęckim klasztorze

Kropla krwi świętego Ojca Pio z Pietrelciny zamknięta w relikwiarzu w kształcie krzyża została uroczyście wprowadzona do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Udało się to dzięki staraniom ks. kan. dra Zdzisława Grzegorczyka, proboszcza parafii św. Antoniego w Ostrołęce i ks. kan. dra Janusza Aptacego pracującego w Kongregacji ds. biskupów w Watykanie. Relikwiami dysponuje postulator generalny w Rzymie, aby Kościół otrzymał relikwię, musi spełnić pewne warunki, między innymi zapoznania się z postacią świętego, wygłaszane muszą być homilie dotyczące jego nauczania, jego działalności, a po wprowadzeniu relikwii, Kościół musi zadbać o to, aby kult świętego się rozwijał.

Święty Ojciec Pio, a właściwie Francesco Forgione znany był głównie ze stygmatów i spowiedzi. Do Ojca Pio pielgrzymowali wierni z całego świata prosząc Go o wstawiennictwo w różnych trudnych sprawach.

– Ojciec Pio najczęściej przedstawiany jest ze stygmatami, które były bardzo widoczne. Odprawianie Mszy świętej było dla niego prawdziwą męką, czasem przeżywał trzygodzinne cierpienia krzyża. Drugi aspekt ojca Pio, to czytanie w sumieniach ludzkich. Jeszcze zanim ktoś podszedł do konfesjonału, w którym święty spędzał godziny, on już wiedział co w nim siedzi. Zachęcał również do częstego przystępowania do komunii świętej, do karmienia się tym pokarmem w czasach, jak on mówił, bezbożności i utraty wiary. To nauczanie jest wyjątkowo aktualne. Nawet dzisiaj chrześcijanie tak łatwo rezygnuję z Mszy świętej z posilania się pokarmem eucharystycznym, który jest niezbędny do chrześcijańskiego życia – powiedział portalowi wzasiegu.pl ks. Janusz Aptacy.

Relikwie świętego Ojca Pio pozostaną w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce już na stałe.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *