TwitterFacebook

Rozpoczęły się półkolonie w parafii św. Franciszka w Ostrołęce

Blisko 110 dzieci uczestniczy w półkoloniach zorganizowanych przez parafię pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. W ramach ferii, uczniowie mają każdego dnia zaplanowane wspólne zajęcia pod okiem 30 animatorów.

W programie jest spotkanie z Grupą Ratowniczą Nadzieja, która przeprowadzi zajęcia z pierwszej pomocy oraz opowie o pracy ratownika. Nie zabraknie wspólnych wyjść do kina, na basen oraz do parku rozrywki.

Inicjatywą parafii podczas ferii jest nie tylko zabawa, ale też przekazanie wartości chrześcijańskich. Jak powiedział nm ks. Szymon Biedrzycki z parafii św. Franciszka, – Najważniejszym przykazaniem, jest przykazanie miłości bliźniego i to je chcemy przekazać podczas tych ferii z Panem Bogiem.

Zajęcia z dziećmi prowadzi 30 animatorów, którzy pomagają bezinteresownie. – Dla mnie, taka pomoc jest czymś bardzo ważnym, ciesze się że mogę być tutaj, bo jest to pożyteczne spędzenie wolnego czasu, a nie granie w komputerze lub smartfonie. Zabawa z dziećmi jest przyjemna, dzieci nam nie dokuczają, fajnie, że mogę być pomocny  – mówią zgodnie animatorzy.

Półkolonie parafialne potrwają do piątku.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *