RN
TwitterFacebook

Stadion miejski w Ostrołęce będzie przebudowany

Obiekt sportowy przy ulicy Witosa w Ostrołęce będzie przebudowany. Prezydent miasta Janusz Kotowski podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą. W przyszłości ma być to stadion spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W ramach umowy wykonawca ma przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy i modernizacji stadionu przy ulicy Witosa, wraz z infrastrukturą techniczną. Obiekt po przebudowie ma spełniać warunki Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, pozwalające na otrzymanie kategorii IV A. Uzyskany certyfikat pozwoli w przyszłości organizować wydarzenia sportowe – w tym wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut młotem oraz rzut oszczepem.

Plany przebudowy stadionu były wielokrotnie poruszane, ale dotychczas nie doczekały się realizacji. Jest to duża szansa dla Ostrołęki. Dzięki temu byłaby możliwość organizowania imprez sportowych na szczeblu ogólnopolskim. W kuluarach mówi się też o utworzeniu kompleksu sportowego przy finansowaniu z PZLA na bazę treningową dla sportowców. Jak podkreśla Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce, usytuowanie obiektu w pobliżu hotelu, basenu i kortów tenisowych stwarza realną szansę starania się o utworzenie lekkoatletycznej bazy szkoleniowej w Polsce.

Projekt przebudowy stadionu zostanie przedstawiony w ciągu 6 miesięcy.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *