TwitterFacebook

Staranował ogrodzenia, plac zabaw i uszkodził dom. Tragiczny finał pościgu opla [FOTO]

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w rejonie galerii handlowej w Ostrołęce. Kierowca osobowego opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad autem, uderzył w trzy ogrodzenia posesji, następnie w ścianę budynku domu jednorodzinnego i dachował. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a dwóch pozostałych mężczyzn trafiło do szpitala. Alkomat u jednego z nich wykazał ponad 3 promile alkoholu.

Zdarzenie rozpoczęło się wczoraj około godziny 18:00 w rejonie ulicy Fieldorfa ,,Nila” w Ostrołęce. Policjanci umundurowani, którzy pełnili służbę radiowozem oznakowanym zauważyli osobowego opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Dodatkowo kierowca opla popełniał w wykroczenia w ruchu drogowym, dlatego zapadła decyzja o zatrzymaniu auta.

W związku z tym policjanci dali wyraźne sygnały zarówno świetlne, jak i dźwiękowe kierowcy nakazujące zatrzymanie pojazdu, jednak ten je zignorował i na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Po przejechaniu około trzech kilometrów w Dzbeninie na zakręcie w prawo kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w trzy ogrodzenia posesji, staranował plac zabaw dla dzieci, a następnie uderzył w ścianę domu, ostatecznie pojazd zatrzymał się na dachu.

W oplu podróżowało trzech mężczyzn. W wyniku wypadku 36 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zginął na miejscu. Dwóch pozostałych mężczyzn to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku 28 i 20 lat, obydwaj trafili do szpitala.

Po badaniach starszy z mężczyzn opuścił szpital, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie.

Od wszystkich uczestników tego zdarzenia została pobrana krew do badań, m.in. na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

W trakcie czynności ustalono, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu należał do mężczyzny, który zginął w wypadku.

Podkreślamy, że są do wstępne ustalenia. Pod nadzorem Prokuratury prowadzone jest postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *