RN
TwitterFacebook

Subregion ostrołęcki. Ponad 115 mln zł dla samorządów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych [FOTO]

Przedstawiciele powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego oraz gmin m.in. Olszewo-Borek, Małkini-górnej i Troszyn odebrali promesy z kwotami przyznanymi na budowę i modernizację dróg. W spotkaniu uczestniczyli również minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Rekordowa suma ponad 54 milionów złotych na modernizację dróg trafiła dziś do powiatu ostrołęckiego. W ramach wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych powiat wykona trzy zadania drogowe o łącznej długości ponad 42 kilometrów. Dwa z nich zostaną wykonane w systemie rocznym, a najdłuższy w systemie wieloletnim.

– Największe z zadań, na którego akceptację czekaliśmy najdłużej, to Nowa Wieś – Grabnik – Grabówek – Jastrząbka – Baranowo z odgałęzieniem na Przasnysz. To droga o łącznej długości ponad 20 kilometrów i będzie ona realizowana nieco dłużej, bo około dwóch lat. – mówi starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wsparcie trafiło również do Ostrowi Mazowieckiej. Na dwa zadania, których dofinansowanie wyniosło 70%, województwo mazowieckie przeznaczyło ponad 4,4 milionów złotych.

– To bardzo dobra decyzja rządu, duży impuls do rozwoju infrastruktury w miastach, gminach powiatach. Fundusz Dróg Samorządowych to tak na prawdę jedyny sposób na przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej – twierdzi Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Łączna kwota środków Funduszu przewidziana na dofinansowanie zadań z mazowieckich list podstawowych to ponad 540 milionów złotych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *