TwitterFacebook

Trwa rewitalizacja Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Trwa przebudowa jednego z budynków Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Postępy w pracach są już zauważalne gołym okiem. W tym momencie powstaje między innymi dach.

Powstała nowa konstrukcja dachu – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce – Zostały postawione nowe krokwie i na tej konstrukcji dachu układane będą dachówki ceramiczne, których wzór został zaakceptowany przez konserwatora zabytków.

Oprócz tego w budynku trwają pracę dotyczące wzmacniania fundamentów.

Niestety czas zrobił swoje i trzeba było podbić te fundamenty betonem. Liczyliśmy się z tym, że będzie to najbardziej ryzykowny etap prac niosący ze sobą jakieś niespodzianki. I rzeczywiście było kilka takich momentów w czasie tych prac, które wymagały konsultacji z konstruktorami, projektantami. Trzeba było szukać zastępczych rozwiązań – wyjaśnia Maria Samsel.

Prace te wykonaną już w ponad 50 procentach. Firma prowadząca inwestycje wykopała także wykopy pod fundamenty dla całkowicie nowego budynku, który powstanie przy modernizowanym obiekcie Muzeum. Po zakończeniu prac budowlanych będzie mieścić się w nim muzealna kawiarnia.

Planowany termin zakończenia remontu budynku Muzeum to koniec czerwca 2018 roku. Po skończeniu wszystkich praca Muzeum zyska całkowicie nowe pomieszczenia i powierzchnie magazynowe. W placówce powstanie między innymi Galeria Wycinanki Kurpiowskiej i Cyfrowe Archiwum Tradycji Kurpiów. Muzeum stanie się także bardziej atrakcyjne dla osób niepełnosprawnych. W modernizowanym budynku znajdować się będzie winda. 

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *