TwitterFacebook

Trzyosobowa rodzina straciła wszystko w pożarze domu

Trzyosobowa rodzina ze wsi Głażewo-Cholewy w gm. Młynarze w powiecie makowskim wyniku pożaru straciła wszystko. Dom, w którym pani Agnieszka mieszkała wraz z dwoma synami: 11-letnim Sebastianem i 4-letnim Patrykiem, spłonął doszczętnie.

Z palącego się domu wybiegli właściwie tak, jak stali, tracąc prawie cały dorobek życia. Dom nie był ubezpieczony, sytuacja jest w tej chwili trudna. Tak naprawdę to 4-letni Patryk, czując dym, obudził starszego brata, który zaalarmował mamę chłopców – mówi Grzegorz Ciak z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. – Pani Agnieszka, gdy zobaczyła ogień, chwyciła wiadro, chcąc go ugasić, jednak w rurach nie było już wody – ogień zdążył spowodować awarię, w wyniku której nie było wody ani prądu. Pierwsza zajęła się domowa kotłownia, a niedługo po niej cały drewniany dom, w którym mieszkała rodzina.

Pomocy rodzinie pani Agnieszki, wspólnie z ostrołęckim oddziałem Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” oraz Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, podjęła się Fundacja na Rzecz Ratownictwa Społecznego „Żywa Nadzieja”, która postanowiła udostępnić swoje konto na potrzeby zbiórki.

Wpłaty z dopiskiem „Pomoc dla Agnieszki Popiołek” można przekazywać na konto: 08 1440 1101 0000 0000 1162 3007 (Fundacja na Rzecz Ratownictwa Społecznego „Żywa Nadzieja”, 18-400 Łomża, ul. Zawadzka 55, KRS 0000 350 658).

W sobotę 8 grudnia w Różanie odbędzie się koncert charytatywny dla rodziny pani Agnieszki. Wystąpią m.in. Alan Kwieciński z zawodnikami MMA i Konrad Balcerzak – mistrz kulturystyki klasycznej. Zagra Luka Rosi, Bobi i Venus. Organizatorzy zapraszają również na licytację i smaczne ciasta. Koncert rozpocznie się o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie.

AZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *