TwitterFacebook

Twórca piosenki „Kulfon co z ciebie wyrośnie?” spotkał się z uczniami w Ostrołęce

Twórca piosenek i scenariuszy seriali dziecięcych oraz autor książek dla najmłodszych odwiedził dziś (23.05) uczniów Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. ks. Jana Twardowskiego. Andrzej Marek Grabowski, który współpracuje z Telewizją Polską od wielu lat i przyczynił się do powstania ogromnej liczby produkcji dla dzieci, wywołał bardzo pozytywne emocje w małej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Spotkanie było częścią projektu realizowanego przez Kultownię OCK oraz Bibliotekę Osiedlową nr 6 MBP z uczniami klasy III STO w Ostrołęce. Akcja „Literatura to nie bzdura” ma zachęcić najmłodszych do czytania książek. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci miały okazję posłuchać fragmentu nowego dzieła Andrzeja Grabowskiego „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”. Opowiada ono o dziewczynce Kasi, która za wszelką cenę chce przygarnąć znalezionego w śmietniku szczeniaczka, jednak ma problem, bo musi o tym przekonać rodziców. Uczniowie III STO uczestniczyli również w teatrzyku pacynkowym z udziałem znanych postaci takich jak Kulfon, Zając Poziomka, czy Kot Budzik. Spotkanie zostało bardzo ciepło odebrane przez młodą publiczność.

Andrzej Marek Grabowski to osoba bez której dziecięce seriale nie wyglądały by tak samo. Telewizja Polska przy współpracy z nim stworzyła ponad tysiąc programów dla dzieci. Sam napisał kilkadziesiąt scenariuszy do bajek, stworzył kilkaset piosenek i napisał wiele książek, z których „Zenek i mrówki” oraz „Wojna na Pięknym Brzegu” zostały wpisane na Złotą Listę książek Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *