TwitterFacebook

Ulica Witosa w Ostrołęce oddana do użytku [FOTO]

Dobiegły końca prace drogowe przy budowie ulicy łączącej rondo Zofii Niedziałkowskiej przy ulicy 11 Listopada z rondem Holgera Hjelma, przy ulicy Targowej. Nowa droga usprawni ruch w mieście

Była to długo oczekiwana inwestycja. Włączenie tej ulicy do ruchu zdecydowanie poprawi komunikację w mieście, ale nie tylko, gdyż jest ona w ciągu drogi wojewódzkiej 627 – mówi Radosław Parzych, dyrektor wydziału do spraw inwestycji miejskich. W ramach zadania prowadzone były roboty drogowe, sanitarne i elektryczne. Nastąpiła całkowita wymiana nawierzchni, praktycznie jest to nowa droga. Na całym odcinku zmodernizowano kanalizacje wodociągową wraz z siecią gazową, które ze sobą kolidowały. Droga została oświetlona 20 nowoczesnymi latarniami. Są to ledowe wysoko oszczędne lampy. Przejścia drogowe są obsługiwane przez tzw. znaki aktywne podświetlane, które świecą całą dobę światłem migowym. Na ulicy Witosa zamontowano też system kontroli i rejestracji natężenia ruchu drogowego.

Dzięki przebudowie, mieszkańcy Ostrołęki zyskali między innymi nową nawierzchnie, zatoczki autobusowe, ścieżki rowerowe oraz chodniki. – Jestem zadowolona bo w końcu można iść normalnym chodnikiem. Wcześniej była tu ścieżka w trawie. Teraz mamy swój chodnik, a rowerzyści swój. Jest to bardzo ważne, bo zawsze jest obawa, że ktoś rowerem może nas potrącić – mówi pani Krystyna.

Koszt inwestycji to blisko 5,5 miliona złotych, z czego 80 % pieniędzy pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

EN

1 komentarz

  1. wert Odpowiedz

    Ponad rok trwała budowa, a z doczekała się w tygodniu wyborczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *