TwitterFacebook

W gminie Rzekuń internet będzie za darmo

Mieszkańcy gminy Rzekuń w powiecie ostrołęckim będą mogli skorzystać z darmowego internetu w swoich domach. Urząd Gminy w Rzekuniu uzyskał zgodę prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wprowadzenie takiej usługi. Rozpoczęto już prace techniczne związane z udostępnieniem internetu.

Po uzyskaniu decyzji podjęliśmy działania, które przygotują infrastrukturę techniczną do takiego udostępnienia internetu. Myślę, że potrwa to jeszcze jakieś dwa miesiące – mówi Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń. Darmowy internet w gminie Rzekuń będzie działał na trochę na innych zasadach niż ten oferowany przez sieci telefoniczne. – Po zalogowaniu sesja będzie trwała 45 minut po czym następuje wymagana decyzją prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przerwa. Po 15 minutowej przerwie będzie  można się zalogować na kolejną 45 minutową sesję – dodaje Stanisław Godzina.

Obecnie darmowy internet w gminie Rzekuń dostępny jest między innymi na terenie placówek szkolnych, świetlic czy bibliotek. Objętych jest nim ponad 20 różnych instytucji będących pod zarządem Urzędu Gminy Rzekuń.

Wprowadzenie darmowego internetu dla wszystkich mieszkańców gminy jest trzecim etapem walki z wykluczeniem cyfrowym. Podczas pierwszych dwóch ponad 140 mieszkańców gminy wyposażono w komputery i darmowy internet. Nowoczesny sprzęt komputerowy trafił także między innymi do szkół i bibliotek. Oprócz tego gmina zbudowała na swoim terenie sieć bezprzewodową szerokopasmowego internetu.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *