TwitterFacebook

W Ostrołęce rywalizowali o złotą podwiązkę [FOTO]

Pary taneczne z całej Polski wzięły udział w 34. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Złotą Podwiązkę”. Do Ostrołęki przyjechały między innymi z Krakowa, Olsztyna i Warszawy. Tegoroczna edycja miała bardzo wyrównany, wysoki poziom.  

Poziom był wyższy niż w tamtym roku. Możemy powiedzieć, że większość par tańczy na wysokim poziomie. Nie ma tak, że załóżmy w danej kategorii jest dziesięć par, trzy są super, a reszta jest słaba, tylko poziom jest wysoki i większość par jest na tym wysokim poziomie – zauważa Jarosław Śliwowski, jeden z organizatorów.

Dla par występujących w turnieju taniec jest czymś więcej niż tylko rywalizacją sportową. – To jest moja pasja. Ja tańczę już od ośmiu lat. Taniec rozwinął moją koordynacje ruchową i mój sposób myślenia – mówił Adrian, jeden z tancerzy. Na zawodach tłumnie zjawili się mieszkańcy Ostrołęki i regionu. Według nich organizowanie tego typu zawodów w Ostrołęce jest bardzo dobrą inicjatywą, wartą obejrzenia. – Myślę, że takie imprezy są jak najbardziej potrzebne. Przychodzę tu co roku. Bardzo lubię taniec towarzyski. Możemy na turnieju popatrzeć na dzieci i młodzież, które spędzają swój wolny czas na treningach, a potem pokazują nam swoje umiejętności – mówi pani Lidia.

W turnieju wzięło udział 180 par. Oprócz nich swoje umiejętności pokazało 60 dzieci z ostrołęckich szkół, które tańczyły w przerwach pomiędzy kolejnymi blokami tanecznymi.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *