TwitterFacebook

W Ostrołęce trwa akcja „Książka dla szpitala”

„Książka dla szpitala” to akcja, którą zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Ma na celu zbiórkę książek i podarowanie ich pacjentom Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Przyda się każda książka, dzięki której czas spędzony w szpitalu będzie choć trochę przyjemniejszy – mówi Anna Owczarek, jedna z organizatorek akcji.

Jak podkreślają organizatorzy, mogą to być zarówno książki dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mile widziana jest literatura lekka i przyjemna, kryminały, powieści detektywistyczne, jak też nieco bardziej ambitne lektury, ale takie, po które sami chętnie byśmy sięgnęli. Mogą to być także komiksy, bajki i inne kolorowe książeczki dla najmłodszych.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej zbiórki. Myślę, że każdy ma w domu takie książki, które przeczytał dawno temu i których już nie potrzebuje, albo z których po prostu już „wyrósł” i może się teraz nimi podzielić z innymi – mówi Anna Owczarek.

Akcja już od pierwszych dni cieszyła się sporą popularnością, dzięki czemu tylko przez pierwszy tydzień jej trwania udało się zebrać kilkadziesiąt książek. Co ważne, akcja nie jest ograniczona czasowo – zbiórka będzie trwała przez najbliższe miesiące i w każdej chwili będzie można podzielić się swoimi książkami z pacjentami ostrołęckiego szpitala.

Książki można przynosić do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce przy ul. Piłsudskiego 38 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00, w sobotę w godzinach od 8.00 do 15.00.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *