TwitterFacebook

Więcej ścieżek rowerowych w Ostrołęce

Coraz więcej ścieżek rowerowych w Ostrołęce. Urząd miasta odebrał niedawno (31.08) kolejną z nich. Chodzi o drogę przy ul. Brata Zenona Żebrowskiego i ul. kontradmirała Włodzimierza Steyera.Osoby podróżujące rowerami po mieście cieszą się, że rozbudowywana jest tego typu infrastruktura:

– Zdecydowanie dobrze, ponieważ coraz więcej osób korzysta z rowerów rezygnując z samochodów. Używają ich do dojazdu do pracy, po zakupy, do szpitala po odbiór wyników – mówi pani Alicja, ostrołęcka rowerzystka.

Mimo coraz większej liczby ścieżek rowerowych w Ostrołęce, mieszkańcy miasta uważają, że jest ich ciągle za mało. – Dobrze by było gdyby było ich więcej, szczególnie w obrębie miasta, ale już na jego pograniczu, na przykład jak się jedzie na Białobiel, czy na Łęg Przedmiejski – dodaje pani Alicja.

Ścieżki rowerowe przy ulicach Brata Zenona Żebrowskiego i kontradmirała Włodzimierza Steyera wykonano w ramach projektu tak zwanej „Małej Mobilności”. Dzięki temu w Ostrołęce powstać ma łącznie blisko 7 kilometrów dróg rowerowych. W ramach inwestycji zakupionych ma być też miedzy innymi 5 elektrycznych autobusów i przebudowana ulica Dobrzańskiego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *