TwitterFacebook

Wyjątkowe lalki pod każdym względem [FOTO]

Co raz częściej szukamy towarów wysokiej jakości. Obecnie rynek zdominowała tania „chińszczyzna”, w tym przede wszystkim zabawki. Naprzeciw temu zjawisku wyszła Małgorzata Kowalska, twórczyni lalek z Zabrodzia w powiecie ostrołęckim. Specjalizuje się ona w ręcznym tworzeniu lalek, aniołków i misiów na wzór lalek rosyjskich.

Proces tworzenia lalki rozpoczyna się od inwencji twórczej, która zostaje przerysowana ołówkiem na papier. Z kartki pomysł trafia do formy z zachowaniem właściwych proporcji. Kolejnym etapem jest przeniesienie formy na tkaninę. Wycięte elementy są ze sobą zszywane i wypełnione puszystym tworzywem poliestrowym. Po wykonaniu kształtu lalki, projektuje się ubranko oraz elementy twarzy, w tym włosy. Produkty są wysokiej jakości. Ręcznie zrobione są też poszczególne elementy ubrania. Buciki, wykonane z prawdziwej skóry naturalnej, obsadzone są w gumowej podeszwie i ze sznurówkami własnej roboty. – Buty w efekcie końcowym wyglądają jak prawdziwe tylko w miniaturze – mówi ich twórczyni Małgorzata Kowalska. Lalki są niepowtarzalne z zachowaniem dużej staranności w każdym detalu. Produkty poświadczone są certyfikatem CECH-u.

Lalki mogą być spersonalizowane, stworzone pod indywidualny gust klienta z możliwością odwzorowania postaci ze zdjęcia. Wśród asortymentu są misie, aniołki i inne przytulaki. Również misie przybierają różne formy i są spersonalizowane np. miś profesor, miś policjant, mis śpioch itp.

Rozmowa z Małgorzatą Kowalską do odsłuchania na naszym portalu w zakładce Radiowe.

EN/promocja/reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *