TwitterFacebook

Wyniki wyborów w gminach powiatu ostrołęckiego

Stefan Prusik ponownie zostanie wójtem gminy Lelis. W wyborach samorządowych pokonał trzech rywali, zdobywając 52,01 proc. głosów i zapewniając sobie zwycięstwo już w pierwszej turze. Wśród jego kontrkandydatów największe poparcie zdobył Krzysztof Mróz, uzyskując 18,58 proc. głosów, zaraz za nim uplasował się Marek Gawrych z wynikiem 17,94 proc. i Jacek Olkowski – 11,47 proc.

Drugiej tury wyborów nie będzie także w Baranowie. Tam zwycięstwo odniósł urzędujący wójt Henryk Toryfter. Zdobył 68,25 proc. (1898 głosów), natomiast jego kontrkandydatka Małgorzata Tabaka – 31,75 proc. (883 głosów).

W Troszynie wójtem pozostanie Edwin Mierzejewski, który otrzymał 70-procentowe poparcie wyborców przy braku kontrkandydatów.

Jak wynika z nieoficjalnych danych, drugiej tury nie będzie także w Rzekuniu, gdzie w fotelu wójta zasiądzie Bartosz Podolak.

W pierwszej turze wygrał dotychczasowy wójt Kadzidła. Dariusz Łukaszewski uzyskał ok. 50,61 proc. głosów.

Zmiany czekają gminę Łyse, gdzie walkę o reelekcję przegrał Jerzy Ksepka. Decyzją wyborców wójtem gminy zostanie Grzegorz Fabiszewski.

Nowym burmistrzem Myszyńca została Elżbieta Abramczyk. W wyborach pokonała Bogdana Glinkę, który funkcję tę piastował nieprzerwanie od 16 lat.

Druga tura wyborów czeka gminę Czerwin. Ryszard Gocłowski, obecny wójt, zmierzy się w niej z Grzegorzem Długokęckim. Przewaga Ryszarda Gocłowskiego nad rywalem w pierwszej turze wyniosła zaledwie 1 proc.

W Goworowie pierwszą turę wyborów na wójta wygrała Małgorzata Kulesza, zdobywając 30,81 proc. głosów. W drugiej turze zmierzy się z Piotrem Kosiorkiem, który uzyskał 27,31 proc.

Druga tura wyborów odbędzie się także w Olszewie-Borkach. Tam zmierzą się Aneta Larent i Krzysztof Szewczyk.

AZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *